Trusty-Step Türkiye
Bayilik için tıklayın Ana Sayfa     Sıkça Sorulan Sorular   İletişim  
Ürünler
Ozon Hakkında
Uygulama Alanları
Hakkımızda
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05<
  • 06
011 022 033 044 055 066
Sıkça Sorulanlar


OZON NE KADAR ETKİLİDİR?

Ozon gazı dünyadaki bilinen en güçlü dezenfektanlardan biridir. Etkisi halk arasında en yaygın olarak kullanılan klora oranla 3300 kat daha fazladır.

OZON KOKU VE TAT DEĞİŞİKLİĞİNE YOL AÇAR MI?

Hayır. Ozon yarılanma ömrünü tamamlayıp tekrar oksijene dönüştükten sonra herhangi bir tat veya koku bırakmaz.

OZON GAZI KULLANMAK PAHALI MIDIR?

Hayır. Ozon jeneratörlerinin ürettiği ozon gazının işletim maliyetleri son derece düşüktür. Ayrıca, kimyasal madde kullanımını da önemli ölçüde azalttığı için tasarruf sağlar.

OZON İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLI MIDIR?

Ozon gazı oksijenden üretilmektedir. İşlevini gördükten sonra tekrar oksijene dönüştüğü için de herhangi bir kalıntı bırakmaz. Ancak yoğun ozon bulunan ortamlardaki havayı solumak zararlı olabilir. Bu sebeple ozonun etkisi geçmeden bu tip ortamlara girilmemesinde yarar vardır.

NE KADAR OZON KULLANMALIYIM?

Kullanılacak ozonun miktarı amaç ve ortama göre değişmekle birlikte dezenfeksiyon için 0.5-1 ppm (mg/lt) ozon konsantrasyonu hemen hemen tüm patolojik mikroorganizmaları 3-5 dakikalık temas süresinde yok etmektedir.

OZON HER YERDE KULLANILABİLİR Mİ?

Ozonun kullanım alanları çok geniştir. Gerek evlerde gerekse endüstriyel kuruluşlarda su, hava ve gıda maddelerinin dezenfeksiyonu başta olmak üzere çok değişik amaçlarla kullanılmaktadır. Ancak oksidasyon gücü çok fazla olan ozon gazının tahrip gücünün yüksek olması sebebiyle kullanıldığı tesisatlardaki malzemelerin ozona dayanıklı materyallerden imal edilmiş olması gerekir.

OZON KOKU VE BULANIKLIĞI DA YOK EDER Mİ?

Evet. Yeterli ölçüde verildiği takdirde sudaki bulanıklığı azaltır ve kokuları yok eder. Ayrıca havadaki sigara, yemek, soğan, çöp vb istenmeyen kokuları da ortadan kaldırır.

 

   TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ Özcanoğlu Dış Ticaret İnşaat Turizm ve Danışmanlık Ltd.Şti.
   Adres:
Mithatpaşa mah. Davutpaşa cad. No:72 Kemerburgaz İSTANBUL Tel: (0212) 360 27 67 - 360 01 73 Fax: (0212) 360 27 61 Email: [email protected]
  developed by medyanova
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve gorsel materyeller www.ozcanoglu.com'a aittir, izinsiz olarak kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. Aksi takdirde www.ozcanoglu.com her türlü yasal işlem yapma hakkını saklı tutar.
En iyi 1024*768 çözünürlükte ve İnternet Explorer 7.0 ve üstü ile görüntülenebilir