BNP Ozone Technology Turkiye Temsilcisi Ozcanoglu Dis Ticaret Ltd. Sti.
  Trusty-Step Türkiye
Bayilik için tıklayın Ana Sayfa     Sıkça Sorulan Sorular   İletişim  
Ürünler
Ozon Hakkında
Uygulama Alanları
Hakkımızda
  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05<
  • 06
011 022 033 044 055 066
 
 
Uygulama Alanları


İÇME VE KULLANMA SULARI

Bugün dünyanın birçok ülkesinde ozon suların sterilizasyonunda etkin olarak kullanılmaktadır. İçme ve kullanma sularında ozon ile dezenfeksiyon yapıldığında

Su içerisindeki insan sağlığına zararlı mikroorganizmalar yok olur
Su içerisindeki ağır metaller ayrıştırılarak uzaklaştırılır
Kötü koku ve tatlar yok edilir
Renk berraklaşır.

Bu tip uygulamalarda ozon gazı tekrar oksijene dönüştüğü için su içerisinde kalıntı olmaz. Ozon gazının sterilizasyon gücü klora oranla 3000 kat daha fazladır ve ekonomiktir.

YÜZME HAVUZLARI

Günümüzde yüzme havuzlarında ozon ile sterilizasyon klora oranla çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Dezenfeksiyon gücü olarak klora göre 3000 kat daha etkili olan ozon kullanımı aynı zamanda işletme maliyetlerini düşürerek ekonomik fayda sağlamaktadır.

Havuz suyundaki istenmeyen mikroorganizmaları kısa sürede yok eder ve kalıntı bırakmaz
Klorun insan vücudu üzerinde yaptığı zararlar ortadan kalkar
Ozon sistemi bir kez kurulduktan sonra işletme masrafı hemen hemen yok gibidir. Bu yüzden hem hijyen açıdan hem de ekonomik açıdan havuzlarda ozon kullanımı hızla yaygınlaşmaktdır.

GIDA SEKTÖRÜ

Gıda endüstrisinde ozon kullanımı çok yaygındır. Özellikle sebze ve meyvelerin depolama süresini uzatmada, konserve ve dondurulmuş gıdaların hammaddelerinde, su ve et ürünlerinin üretim ve saklanmasında ozon ürünlere zararlı mikroorganizmaları ortadan kaldırarak çok faydalı olmaktadır. Bu sayede üretim, depolama ve nakliye aşamalarında gıda maddeleri bozulmamakta ve tazeliğini korumaktadır. Bu uygulamalar genelde ozonlu su ile yıkama ya da ozonlu su içerisinde belli süre bekletme vasıtasıyle yapılabilmektedir. Başlıca kullanım alanları

Yaş sebze ve meyveler
Konserve ve dondurulmuş gıdalar
Et ve su ürünleri
Soğuk hava depolarıdır.

Ozonun bu tip uygulamalarda en önemli özelliği klor gibi yiyecek maddeleri üzerinde kalıcı etki bırakmamasıdır.

 

EV, HASTANE, RESTORANLAR

Ozon jeneratörleri hastanelerde steril ortamların oluşturulmasında, istenmeyen kokuların giderilmesinde, restoranlarda sebze ve meyvelerin yıkanmasında, mutfaklardaki hijyen ortamın sağlanmasında kullanılmaktadır.

Evlerde ise çok pratik ve faydalı kullanım sahaları vardır. Özellikle küçük kapasiteli ozon jeneratörleriyle evlerde istenmeyen kokular (sigara, yemek, soğan, sarımsak, çöp vb) giderilebilir, gıda maddeleri ozonlu sudan geçirilerek buzdolabındaki ömürleri uzatılabilir, dolap vb. saklama alanlarında oluşabilecek küflenme önlenebilir.

Tüm bu kullanım alanlarında ozon jeneratörü çok pratik ve kısa sürede etki eden ve aynı zamanda kalıntı bırakmayan bir fonksiyon üstlenmektedir.

   TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ Özcanoğlu Dış Ticaret İnşaat Turizm ve Danışmanlık Ltd.Şti.
   Adres:
Mithatpaşa mah. Davutpaşa cad. No:72 Kemerburgaz İSTANBUL Tel: (0212) 360 27 67 - 360 01 73 Fax: (0212) 360 27 61 Email: [email protected]
  developed by medyanova
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve gorsel materyeller www.ozcanoglu.com'a aittir, izinsiz olarak kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. Aksi takdirde www.ozcanoglu.com her türlü yasal işlem yapma hakkını saklı tutar.
En iyi 1024*768 çözünürlükte ve İnternet Explorer 7.0 ve üstü ile görüntülenebilir